Francúzsko: Odporcovia manželstiev homosexuálov včera opäť vyšli do ulíc

2013-07-28

autor: Radio Vaticana

V Paríži sa včera uskutočnila masívna demonštrácia proti návrhu zákona, ktorý by umožnil manželstvo medzi osobami rovnakého pohlavia, ako aj adopciu detí.
 

(2013-04-22) Už zajtra o ňom bude hlasovať francúzsky parlament. Na pokojnom pochode s názvom Manifestácia pre všetkých sa v hlavnom meste zúčastnilo najmenej 50-tisíc ľudí. V rovnakom čase sa konali protesty aj v iných mestách, celkovo tak počet protestujúcich dosiahol 100-tisíc. „Hollande, nechceme váš zákon“, aj takto znel jeden zo sloganov, ktorým Francúzi oznámili, že budú naďalej pokračovať v boji aj po eventuálnom nadobudnutí platnosti zákona. Potvrdené sú aj protesty na 26. mája.

Text zverejnený na internetovej stránke http://sk.radiovaticana.va/news/2013/04/22/francúzsko:_odporcovia_manželstiev_homosexuálov_včera_opäť_vyšli_d/slo-685382
Vatikánskeho rozhlasu
 

 

 

Na manifestácii v Paríži viac ako milión ľudí

(2013-01-15)

Napriek tomu, že médiá informovali iba o niekoľkých stovkách tisícov protestujúcich, na nedeľňajšej pokojnej manifestácii proti manželstvám homosexuálov sa v Paríži zúčastnilo cez jeden milión ľudí.

Počas podujatia s názvom „Manifestácia pre všetkých“ sa protestujúci postavili proti rozhodnutiu francúzskeho prezidenta legalizovať manželstva rovnakých pohlaví s právom na adopciu, tzv. manželstvo pre všetkých. O návrhu zákona sa bude koncom mesiaca rokovať v parlamente. „Myslím si, že ide o prvú masovú manifestáciu vo veľkej krajine západu, kde je evidentné rozdelenie spoločnosti na základe návrhu, ktorý je v súčasnosti definitívnym, predloženým v parlamente. Teda, manifestáciu, ktorá je obrazom rozdielnosti názorov na tému, ktorá sa stala horúcou, keď bola zavedená v niektorých nariadeniach,“ tvrdí právnik Carlo Cardia, docent cirkevného práva na Univerzite Roma Tre. Podľa neho nejde o manifestáciu založenú na vierovyznaní, medzi štrajkujúcimi sú totiž laici, katolíci, protestanti, židia, či viacerí starostovia. Jedna z účastníčok nazvala nedeľné udalosti „priateľskou vlnou tsunami“. Na proteste sa zúčastnilo aj mnoho rodín, ktoré museli do hlavného mesta cestovať niekoľko hodín, niektorí dokonca cestovali celú noc.
 

Viac: http://sk.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=655898

predchádzajúci « späť

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86