V Tunise bol zavraždený poľský salezián

2011-04-06

autor: Radio Vaticana

V Manouba v blízkosti Tunisu bol zavraždený saleziánsky kňaz Marek Rybiński, ktorý tretí rok pôsobil v Tunisku ako misionár, člen saleziánskej komunity, ktorá okrem pastorácie prevádzkuje v meste školu. Jeho telo bolo nájdené včera dopoludnia. Polícia prešetruje okolnosti vraždy, ktorej charakter sa zdá byť rituálny a nesie známky islamského fanatizmu. Don Rybiński často referoval o svojich zážitkoch a skúsenostiach. S nadšením sa vyjadroval o tuniskej „jazmínovej revolúcii“. „Som hrdý, že som pri tom!“ – písal pred mesiacom na poľských internetových stránkach (wiara.pl) v súvislosti s udalosťami, ktoré dali do pohybu arabskú lavínu manifestácií.
„Bol podrezaný ako baran. O motívoch sa však nedá nič povedať. Čakáme na výsledky vyšetrovania,“ povedal poľskej redakcii Vatikánskeho rozhlasu katolícky arcibiskup Tunisu Maroun Elias Lahham. „V komunite ho videli vo štvrtok napoludnie“ - referoval tuniský arcibiskup. Neobjavil sa na večernej modlitbe. Keď sa neukázal ani ráno, mysleli si, že je chorý. Okolo 8. hodiny vošli spolubratia do jeho izby, ale nenašli ho. Približne okolo desiatej hodiny oznámil školník, že našiel v pivnici jeho telo. Žiadne ďalšie známky násilia alebo zápasu neboli objavené. Kľúče od pivnice boli na svojom mieste. Polícia vyšetruje. Očakávame výsledky".Toľko výpoveď arcibiskupa Lahhama o vražde poľského saleziána O. Marka Rybińského.

 

Radio Vaticana

predchádzajúci   |   ďalší « späť

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86