Modlitba Benedikta XVI. za Cirkev v Číne

2012-10-02

autor: Radio Vaticana

„Utorok, 24. máj, je deň zasvätený liturgickej spomienke na blahoslavenú Pannu Máriu, Pomocnicu kresťanov, ktorá je s veľkou zbožnosťou uctievaná v sanktuáriu Sheshan v Šanghaji. Celá Cirkev sa v modlitbách spája s Cirkvou v Číne. Tam, ako všade, Kristus prežíva svoje umučenie. Zatiaľ čo stúpa počet tých, ktorí ho prijímajú ako svojho Pána, mnohými inými je Kristus odmietaný, ignorovaný, či dokonca prenasledovaný. Cirkev v Číne, predovšetkým v týchto okamihoch, potrebuje modlitby univerzálnej Cirkvi. Pozývam predovšetkým všetkých čínskych katolíkov k pokračovaniu a k zintenzívneniu svojich modlitieb, predovšetkým k Márii, mocnej Panne. No aj pre všetkých katolíkov sveta by modlitba za Cirkev v Číne mala byť priam povinnosťou: títo veriaci majú právo na naše modlitby, potrebujú naše modlitby.

Zo Skutkov apoštolov vieme, že keď bol Peter vo väzení, všetci sa neustále modlili a dosiahli, že ho anjel vyslobodil. Aj my robme to isté: intenzívne sa modlime všetci spolu za túto Cirkev s dôverou, že práve vďaka modlitbe môžeme pre ňu vykonať niečo skutočné. Čínski katolíci – ako sa mnohokrát vyjadrili – chcú jednotu s univerzálnou Cirkvou, s Najvyšším pastierom a Petrovým nástupcom. Modlitbou môžeme dosiahnuť, že Cirkev v Číne zostane jednou, svätou a katolíckou, vernou a stálou v učení a cirkevnej disciplíne. Ona si zaslúži všetku našu náklonnosť.
Panna Mária, Pomocnica kresťanov, naša Pani zo Sheshanu, oroduj za nás!“

Preložil: Ľubomír Rebek
 

Radio Vaticana

predchádzajúci   |   ďalší « späť

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86