Vedci o ľudskej duši, mysli a vedomí

autor: ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Výskum nositeľa Nobelovej ceny Johna Carewa Ecclesa, ako aj vedcov Brucea Greysona, Pima van Lommela, Petra Fenvica a Sama Parnia dokazujú neopodstatnenosť materialistických teórií o ľudskej duši, mysli a vedomí.

Výsledky vedeckých výskumov nepodporujú ateistickú víziu človeka a sveta. Materialistická ideológia sa zakladá na ničím nepodloženej viere, takže ateista musí mať ozaj silnú vieru na to, aby veril v ateistické tézy.

Ateistická vízia človeka

Dnešný ateizmus vychádza zo zastaraných názorov, ktoré sa vytvorili v 18. storočí a ktoré tvrdia, že ľudská duša, duchovný život a slobodná vôľa sú výsledkom činnosti mozgových neurónov. Odvtedy uplynulo už veľa rokov, počas ktorých sa vedecký výskum pohol výrazne dopredu a priniesol mnohé prelomové objavy,    ktoré neumožňujú udržať ateistický svetonázor. Ateizmus môže teda existovať iba ako ideológia, ktorá odmieta zjavné vedecké poznatky.
Z čoho vyplýva ateistické tvrdenie, že ľudské vedomie, duša a slobodná vôľa su výtvorom mozgu a nervového systému? Táto materialistická ideológia nevychádza z vedeckého výskumu a faktov, ale zo slepej viery, že existuje iba materiálna realita. Tento druh viery uráža ľudskú logiku a poznanie, pretože siaha až tak ďaleko, že popiera výsledky vedeckého výskumu, ktoré jednoznačne poukazujú na existenciu inteligentného plánu a zámeru v celom vesmíre, ako aj v každom najmenšom detaile reality, ktorá nás obklopuje. Materialisti považujú vedu za nástroj svojej ideológie, ktorého úlohou je potvrdzovať ich ateistické hypotézy.

 

Viac v „Milujte sa!“ 35-2013

predchádzajúci   |   ďalší « späť

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86