HVS – svedectvá

autor: svedectvo

Viem, že musím byť verný svojej manželke, viem, čo znamenajú slová prísahy. Uvedomujem si, že som urobil veľa chýb a že vo veľkej miere nesiem zodpovednosť za našu manželskú krízu

Naša manželská kríza sa začala v auguste 2014, teda relatívne nedávno. Prvá modlitba, ktorú som na internete našiel, bola každodenná Modlitba zasvätenia HVS – modlitba za obnovu manželstva. Takmer mesiac som sa ju každý deň modlil a neskôr mi manželka odporučila stránku s prednáškami exorcistu Piotra Glasa. Pozrel som si ju so záujmom, ale aj so zdesením, a prečítal som si knihu s podobnou tematikou. Na YouTube som našiel kanál RCS TV a pozrel som si tam ďalšie prednášky kňazov Piotra Glasa a Mieczysława Piotrowského. Zvlášť ma oslovila prednáška otca Mieczysława o Eucharistii. Otec Glas hovoril o ovocí Novény z Pompejí a pozrel som si aj Margitino svedectvo, ktoré ma povzbudilo pomodliť sa túto novénu za moje manželstvo. Po 35. dni som ju však prerušil, ale teraz som sa ju začal modliť od začiatku. Svojim známym som chcel odporučiť prednášky, ktoré som na internete našiel, ale nemajú záujem vypočuť si ich, prípadne, ak ich aj počúvajú, nerozumejú im. Je to veľká škoda, pretože vďaka nim sa možno vyhnúť mnohým chybám! Takto som teda natrafil na internetovú stránku HČS, potom na stránku HČSM a nakoniec na stránku HVS. Zistil som, že už od samého začiatku všetko smerovalo k tomu, lebo som prosil Boha, aby mi ukázal cestu, a on mi ju ukázal. Lenže človeku treba veci vysvetľovať opakovane, pretože priamu cestu akosi vidieť nechce.

Viem, že musím byť verný svojej manželke, viem, čo znamenajú slová prísahy. Uvedomujem si, že som urobil veľa chýb a že vo veľkej miere nesiem zodpovednosť za našu manželskú krízu: doma som sa správal ako spolubývajúci, svoj čas som venoval počítačovým hrám, zábave, práci, upratovaniu, ale nebol som pre manželku oporou. Uvedomujem si, že potrebujem uzdravenie. Prosím, modlite sa za mňa.

K.K.

Mám 32 rokov, dve deti: dcérka má 11 rokov a synček 6 mesiacov. V uplynulom roku sme s manželom oslávili 12. výročie sobáša, ale v júni ma manžel opustil kvôli svojej milenke, ktorá je odo mňa o deväť rokov mladšia. Ani len na um mi neprišlo, že manžel by bol schopný nevery a zrady, pretože bol vždy žiarlivejší ako ja. Okrem toho len nedávno sme sa spoločne tešili z narodenia nášho milovaného synčeka. Cítila som sa ako naplnená žena a vôbec mi nenapadlo, že môj manžel by mohol mať pomer s inou ženou. Žiaľ, mal – tvrdil, že je to jeho kamarátka, ale postupne sa do nej natoľko zamiloval, že ma kvôli nej opustil. Celý čas zdôrazňoval, že deti neopustil, prichádzal raz alebo dva razy do týždňa a trávil s nimi niekoľko hodín. Bol presvedčený, že v tomto spočíva otcovstvo. Rozprávala som sa s ním, ale on mi opakoval, že si nemám robiť nádej, pretože sa nemieni vrátiť.

Nevedela som si nijako pomôcť, a tak som sa v auguste začala modliť svoju prvú Novénu z Pompejí a prosila som Pannu Máriu za záchranu nášho sviatostného manželstva. Vytrvala som do konca. Manžel prestal trvať na rozvode a predvolanie mi zatiaľ neprišlo. Boh mi dal veľa vnútorného pokoja, pretože predtým som nebola schopná normálne vykonávať svoje povinnosti. Manžel sa však vrátiť nechce. Nevzdala som sa a začala som sa modliť druhú novénu za to, aby Boh vyhnal z nášho manželstva diabla, ktorý sa snaží zničiť našu sviatostnú jednotu. Dovtedy nás manžel navštevoval, ale zrazu prestal a aj telefonicky sa ozýva zriedkavejšie. Povedala som si, že ani napriek tomu sa nevzdám. Viem, že musím vytrvať v modlitbe, viem, že musím zachrániť svojho manžela a naše manželstvo. Niektoré dni sa mi zdá, že už viac nevládzem, a preto som rozhodla pridať sa k vám.

B.W.

predchádzajúci   |   ďalší « späť

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86