Dôveruj a dostaneš

autor: svedectvo

Minulý rok sa môjmu manželovi vrátila rakovina hrubého čreva. Musel podstúpiť náročnú operáciu, pri ktorej mu spojili tenké črevo s hrubým. Nádor mu však neodstránili, pretože to nebolo možné. Lekár mi povedal, že môj manžel má metastázy v pečeni, v pobrušnici a v uzlinách. Dodal, že mám byť statočná, lebo už sa nedá nič urobiť. Veľmi som sa trápila a schudla som až 18 kg.

Od jednej známej som dostala časopis Milujte sa!, v ktorom bol uverejnený obrázok milosrdného Ježiša s korunkou Božieho milosrdenstva. Odvtedy sa ju každý deň modlím za manželovo uzdravenie. Skrze Krista v Duchu Svätom som prosila Boha Otca o zázrak. Prosila som o príhovor aj Pannu Máriu ustavičnej pomoci, blahoslaveného Jána Pavla II. a svätého pátra Pia. A stal sa prvý zázrak.

Po tretej sérii chemoterapie urobili manželovi tomografické vyšetrenie, pri ktorom zistili, že metastázy z pečene zmizli, uzliny už nie sú zväčšené a orgány v brušnej dutine sú v poriadku. Nádor síce zostal, ale nezväčšoval sa. Onkológ ma veľmi potešil, keď mi povedal, že všetko sa vyvíja veľmi dobre, že sa nemusím znepokojovať. Manžel sa cítil veľmi dobre. Chutilo mu jesť, ba trochu aj pribral, hoci lekár sa vyjadril, že po operácii schudne.

Vo februári tohto roku mali manžela opäť vyšetriť tomografom. Vytrvalo som sa modlila korunku Božieho milosrdenstva a prosila som o pomoc aj Pannu Máriu, svätého Jozefa, svätého pátra Pia, blahoslaveného Jána Pavla II. a blahoslavenú Chiaru Luce Badanovú. Prečítala som si nádherný článok o jej živote a o procese blahorečenia a mám aj jej obrázok. Je s nami a sprevádza nás v ťažkých chvíľach.

Spočiatku som si nebola istá, či modlitba pomôže, veď lekári už vyslovili rozsudok smrti pre môjho manžela... Vtedy som si v Milujte sa! prečítala článok Čím väčšmi budeš dôverovať, tým viac dostaneš. Milosrdný Ježiš povedal, že milosť jeho milosrdenstva „sa načiera jedinou nádobou, a tou je dôvera. Čím viac duša dôveruje, tým viac dostane“ (Denníček 1578). Preto som sa nevzdala a nezapochybovala som o Božej moci a stal sa skutočný zázrak.

Výsledky z februárového vyšetrenia počítačovou tomografiou videlo veľa lekárov a všetci boli veľmi prekvapení. Zmizol dokonca aj opuch, ktorý bolo vidno pri prvom vyšetrení. Lekári mi povedali, že sa môžem radovať, lebo manžel má silný organizmus, takže dobre zniesol chemoterapiu, ktorá mu pomohla a zastavila chorobu. Vtedy som vytiahla obrázok milosrdného Ježiša a ukázala som ho lekárom so slovami: „Chemoterapia možno pomohla, ale chorobu zastavil Boh, ktorému nič nie je nemožné, ako aj moja viera a modlitba: ,Ježišu, dôverujem ti.‘“

Neprestanem sa modliť, lebo sa chcem čo najdlhšie tešiť z nášho spoločného života.

Danuta

predchádzajúci   |   ďalší « späť

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86