Deti sú požehnaním!

autor: svedectvo

Chcela by som povzbudiť ženy, ktoré možno podobne ako ja zostali v tehotenstve samy, bez práce a nevedia, čo robiť. Dieťa je mojím najväčším šťastím

Môj život bol veľmi zlý. Nežila som správne – teda najskôr cirkevný sobáš a potom manželské spolužitie. Myslela som si, že to, čo predstavujú vo filmoch a farebných časopisoch, je dobré a nasledovania hodné. A keď sa mi v osobnom živote nedarilo, obviňovala som Boha. Teraz viem, že Ježiš o mňa bojoval, aby som sa obrátila a zmenila svoj život.

Takmer pred 20 rokmi som sa zoznámila s istým chlapcom. Myslela som si, že zostaneme navždy spolu, a tak som s ním išla do postele. Keď som zistila, že som tehotná, poslal ma na interrupciu, s ktorou som však nesúhlasila, a tak som ho vyhodila z bytu a náš vzťah sa skončil. Onedlho nato sa mi v práci stala nehoda: stroj mi zachytil vlasy a vytrhol mi ich aj s kusom kože. Vyzerala som hrozne... Lekári mi navrhli transplantáciu vlasov s podmienkou, že podstúpim interrupciu. Odmietla som to.

Všetko, čo ma postihlo, spôsobilo, že som odišla z Cirkvi a búrila sa proti Bohu. V tom čase ma mama poprosila, aby som s ňou išla na púť do Licheňa a do Čenstochovej. Bola som v treťom mesiaci tehotenstva a prosila som Pannu Máriu o zdravie pre dieťa a aspoň o čiastočné dorastenie vlasov. V tom čase ma otec vzal k rodičom môjho bývalého chlapca, pretože ho chcel presvedčiť, aby sa postaral o mňa a o naše nenarodené dieťa, ale on nesúhlasil. Okrem toho jeho rodina bola presvedčená, že kvôli mojej nehode sa dieťa narodí choré a mentálne postihnuté...

Nič z toho sa však nestalo a moja dcéra sa narodila zdravá. Na dôvažok mi aj napriek poškodeniu kože hlavy pred pôrodom dorástli vlasy.

Svoje rozhodnutie nechať si dieťa som nikdy neoľutovala. Chcela by som povzbudiť ženy, ktoré možno podobne ako ja zostali v tehotenstve samy, bez práce a nevedia, čo robiť. Dieťa je mojím najväčším šťastím. Pohľad na to, ako rastie, mi vždy prinášal a stále prináša veľa radosti! V súčasnosti má moja dcéra 18 rokov, výborne sa učí a čoskoro bude maturovať.

Pred niekoľkými rokmi som sa stretla s kňazom exorcistom. Vyspovedala som sa a on sa pomodlil za moje oslobodenie od zlých vzťahov. Tento kňaz mi vysvetlil, že v mojej situácii musím skoncovať so sexuálnymi vzťahmi s mužmi a žiť v čistote. Vďaka Ježišovi a Panne Márii sa mi to podarilo a stále žijem v čistote.

Uvedomujem si svoje omyly, a preto chcem svoju dcéru ochrániť od podobných chýb. Bolo však veľmi ťažké presvedčiť ju o správnosti toho, čo učí Cirkev, lebo v predchádzajúcich rokoch som jej nedávala dobrý príklad... Angažovala som sa do vzťahov s rôznymi mužmi. Raz som dokonca udržiavala vzťah s ateistom, takže moja dcéra nemala vo mne vzor a nevidela ma modliť sa.

Spomenutý exorcista nám odporučil časopis Milujte sa! Spočiatku ho dcéra brala ako jeden z katolíckych časopisov a zbežne si pozrela obrázky. Postupne ju však články vtiahli, takže teraz musíme mať doma každé číslo a čítame ho od začiatku do konca. V každom čísle nájdem niečo, čím sa mi Ježiš osobne prihovorí.

Nemám manžela a žijem v čistote. Bolo to viac-menej moje rozhodnutie. Keby som v minulosti zachovávala čistotu, mohla som ho mať. Ja som si však aj napriek mnohým upozorneniam robila, čo sa mi zachcelo... Som veľmi rada, že moja dcéra vníma hodnotu predmanželskej čistoty. V časopise Milujte sa! pravidelne číta strany venované Hnutiu čistých sŕdc a je rozhodnutá zachovať si čistotu až do manželstva.

Svojím svedectvom by som chcela povedať: Dôverujte Ježišovi! Ak sa nám niečo nedarí, prijmime to, pretože nevieme, aký zámer s tým má Boh. Keď som mala v minulosti problémy, navrávala som si, že je to preto, lebo Boh sa o mňa nestará a nepomáha mi. Dnes viem, že ak sa mi niečo nedarí, je to pre mňa dobré. Boh ma niekedy vedie okľukou, aby ma ochránil pred zlom.

Všetci, zvlášť tí, čo sa nachádzajú v ťažkej situácii, by mali dôverovať Ježišovi a Panne Márii. Určite nebudú sklamaní!

Ježiš Kristus povedal sestre Faustíne: „Dcéra moja, napíš, že čím väčšia úbohosť, tým väčšie právo má na moje milosrdenstvo. Povzbudzuj všetky duše k dôvere v nepochopiteľnú priepasť môjho milosrdenstva, lebo túžim po spáse všetkých. Prameň môjho milosrdenstva bol na kríži kopijou dokorán otvorený pre všetky duše – nikoho som nevylúčil“ (Denníček 1182).

čitateľka

predchádzajúci   |   ďalší « späť

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86